آخرین خبرها

دعای مجرب کاهش اضطراب و رهایی از استرس پرخیر

دعای مجرب کاهش اضطراب و رهایی از استرس پرخیر

اگر می خواهید در زندگی استرس و اندوه کمی را احساس کنید و نتیجه بخش بودن این دعا را واقعا تجربه کنید، دعای مجرب کاهش اضطراب و رهایی از استرس پرخیر را بخوانید که رهگشا است و اگر احساس می کنید وضعیت زندگی گاهی سخت می شود، حتما این دعا ها را تکرار کنید که زندگی تان را دگرگون می کند.

278630760793027 دعای مجرب کاهش اضطراب و رهایی از استرس پرخیر
دعای مجرب کاهش اضطراب و رهایی از استرس پرخیر

دعای مجرب کاهش اضطراب و رهایی از استرس پرخیر,دعای رفع استرس,دعای رفع استرس و ترس,دعای رفع استرس و اضطراب,دعای رفع استرس و افسردگی,دعای رفع استرس و آرامش,دعای رفع استرس صوتی,دعای رفع ترس و استرس,دعای رفع اضطراب و استرس,دعای رفع اضطراب,دعای رفع اضطراب و آرامش قلب,دعای رفع اضطراب و استرس,دعای رفع اضطراب و ترس,دعای رفع ترس و اضطراب,دعای مجرب برای رفع اضطراب,دعای جهت رفع اضطراب,دعای قوی برای رفع اضطراب,

دعای مجرب کاهش اضطراب و رهایی از استرس پرخیر

دعا به معنی خواندن و حاجت خواستن و استمداد است و گاهی مطلق “خواندن” از آن منظور است. خداوند در آیه “ وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی وَلْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ(بقره/ 186)”(1) وعده اجابت به بندگان خویش داده و با عطوفت خاصی خود را نزدیک به آنان ذکر کرده که دعای ایشان را به استجابت برساند.

 

دعا یاد خدا را در دل انسان زنده نگاه می‌دارد: ” وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِینَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنسَهُمْ أَنفُسَهُمْ أُوْلَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ (حشر/19)”(2)

 

چنین فردی هراسی از آینده و اضطرابی از پیش آمدها ندارد، زیرا می‌داند گرفتاری‌های عالم با قدرت چنان قادر متعالی برطرف خواهد شد و آنچه از او بخواهد، به یقین اجابت خواهد شد.
در پایان این نوشتار به آیه‌ای از قرآن تمسک می‌جوییم که به نقش آرامش بخشی ایمان دلالت دارد:

اینم ببین:  دعا و دستور نماز برای گرفتن حاجات و رسیدن به خواسته ها

الَّذِینَ آمَنُواْ وَلَمْ یَلْبِسُواْ إِیمَانَهُم بِظُلْمٍ أُوْلَـئِكَ لَهُمُ الأَمْنُ وَهُم مُّهْتَدُونَ (انعام/82)
آنها که ایمان آورده‌اند و ایمان خود را با شرک و ستم آلوده نکرده‌اند، ایمنی (آرامش) تنها برای آنهاست و آنها هدایت یافتگانند.

درباره‌ی سید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *