خانه / ادعیه شفا بخش / ختم قرآن جهت ثروت و مال – افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن

ختم قرآن جهت ثروت و مال – افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن

ختم قرآن جهت ثروت و مال – افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن

ثروت-قران ختم قرآن جهت ثروت و مال - افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن
ختم قرآن جهت ثروت و مال – افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن

در این پست از سایت دعاشفا ختم قرآن جهت ثروت و مال – افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن را قرار داده ایم.در کنار کار و تلاشی که برای ثروت و مال انجام می شود,ختم بعضی از سوره های قرآن سبب افزایش ثروت و خیر و برکت در مال می گردد.ختم بعضی از سوره های قرآن سبب برکت مال و زندگی می گردد که در ادامه سوره هایی که در این زمینه مورد تاکید بزرگان دین است را ذکر کرده ایم. 

 

10531462393154375454 ختم قرآن جهت ثروت و مال - افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن
ختم قرآن جهت ثروت و مال – افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن

ختم قرآن جهت ثروت و مال – افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن,ختم قران برای ثروتمند شدن,ختم قرآنی برای ثروت از حضرت شیخ بهائی رحمه الله,سوره ثروت قران,سوره قران برای ثروت زیاد,سوره قران برای ثروت عظیم,سوره قران جهت ثروت,سوره قرآن برای کسب ثروت,کدام سوره قرآن برای ثروت است,ختم سوره قران برای ثروتمند شدن

 

ختم قرآن جهت ثروت و مال – افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن

۱. واقعه

روشی که برای کسب ثروت حلال در روایات و متون دینی توصیه شده‌ است، ختم سوره واقعه در شب است. امام صادق (ع) می‌فرمایند: «کسی که سوره واقع را هرشب بخواند، در دنیا دچار فقر، و نیازمندی نشده، آفتی از آفات دنیا را نمی‌بیند و به خیل دوستان امام علی (ع) می‌پیوندد.» همچنین از امام سجاد (ع) نقل شده است که ختم این سوره برای افزایش رزق و روزی مفید است.

علاوه بر روش مذکور، (شبی یکبار خواندن سوره) دو روش دیگر برای ختم سوره واقعه توصیه شده است:

 • روش اول، هر روز از هفته ۳ مرتبه و شب‌های جمعه ۸ مرتبه سوره واقعه خوانده شود. این کار را ۵ هفته ادامه دهید و قبل از هربار خواندن آن، این دعا خوانده شود:
  «اَللَّهُمَّ ارْزُقنا رِزْقاً حَلاَلاً طَیِّباً مِنْ غَیْرِ کَدٍّ اِسْتَجِب ْ. دَعْوَتَنَا مِنْ غَیْرِ رَدٍّ وَ اَعُوذُ مِنَ الْفَضِیحَتِین الفَقرا وَالدِّینِ وَاِدْفَعْ عَنِّی هَذَیْنِ بِحَقِّ الامَامِیْن الحسن وِالحُسَین بِرَحْمَتِکَ یاارحم الراحمین.»
 • روش دوم، در صورتی که روز نخست ماه قمری دوشنبه بود، هر روز به‌ میزان عدد آن روز، سوره واقعه خوانده شود (روز اول یکبار و روز دوم دوبار و…) و اینکار را تا روز چهاردهم ماه ادامه دهید. همچنین پس از خواندن سوره واقع در هر روز این دعا خوانده شود:
  «اَللّهُمَّ اِنْ کانَ رِزْقی فِی السَّماءِ فَأنْزِلْهُ وَ اِنْ کانَ فِی الْاَرْضِ فَأخْرِجْهُ وَ اِنْ کانَ بَعیداً فَقَرِّبْهُ وَ اِنْ کانَ قَریباً فَیَسِّرْهُ وُ اِنْ کانَ قَلیلاً فَکَثِّرْهُ وَ اِنْ کانَ کَثیراً فَبارِکْ لی فیهِ وَ أرْسِلْهُ عَلی اَیْدی خِیارِ خَلْقِکَ وَ لا تُحْوِجْنی اِلی شِرارِ خَلْقک. وَ اِنْ لَمْ یَکُنْ فَکَوِّنْهُ بکِیْنُونِیَّتِکَ وَ وَحْدانِیَّتِکَ، اَللّهُمَّ انْقُلْهُ اِلَیَ حَیْثُ اَکُونُ وَ لا تَنْقُلْنی اِلَیْهِ یَکُونُ، اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَِیْءٍ قَدیرٌ. یا حَیُّ یا قَیُّومُ، یا واحِدُ یا مَجیدُ، یا بَرُّ یا رَحیمُ یا غَنیُّ، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ تَمِّمْ عَلَیْنا نِعْمَتَکَ، وَ هَنِّئْنا کَرامَتَکَ، وَ اَلْبسْنا عافیَتَکَ.»

۲. طلاق

در جلد سوم کتاب مستدرک الوسائل (ص ۲۹۰) آمده است: برای وسعت رزق ۳ مرتبه این سوره خوانده شود. همچنین در روایات مکرری آیه ۲ و ۳ سوره طلاق برای رفع تمام گرفتاری‌های انسان به ویژه مسائل اقتصادی توصیه شده است. پیامبر اکرم (ص) درباره این دو آیه می‌فرمایند: «اگر همه انسان‌ها دست به دامان این دو آیه بشوند، برای رفع مشکلاتشان کافی‌ست.» این دو آیه بدین صورت است:
«وَ مَنْ یَتَّقِ اللهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً* وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْث لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللهِ فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللهَ بالِغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللهُ لِکُلِّ شَیْىء قَدْراً.»

اینم ببین:  دعای فوری و مجرب بچه دار شدن و طلب فرزند

درباره ختم این آیات، ۲ روش در روایات توصیه شده است:

 • روش اول، این روش که در کتاب «قرآن‌درمانی جسمی و روحی» آمده است، بدین صورت است که به مدت چهل روز، روزانه ۱۵۹ مرتبه این دو آیه خوانده شود. روز چهلم ۱۷۹ مرتبه خوانده شده و پس از آن صد صلوات فرستاده بشود. همچنین بهتر است که روز اول پنجشنبه، جمعه یا دوشنبه باشد و قبل از شروع غسل حاجت کرده، دو رکعت نماز خوانده و صد صلوات فرستاده شود.
 • روش دوم، این روش نیز بدین صورت است که از پنج شنبه اول ماه هرروز این آیه را ۳۵۹ بار خوانده و این کار را به مدت ۴۱ روز ادامه دهید. همچنین نقل شده است که بهتر است پس از هر بار خواندن این آیه، ذکر «یا فتاح یا رزاق یا واسع» گفته شود.

۳. الذاریات

در کتاب ثواب الاعمال (ص ۱۱۵) به نقل از امام باقر (ع) آمده است که هر کس این سوره را قرائت کند، خداوند امور معیشت او را اصلاح کرده و به او رزق فراوان اعطا می‌کند.

۴. طه

قرائت سوره طه پس از اذان صبح و قبل از طلوع آفتاب برای افزایش رزق و ازدیاد روزی از جایی که انسان گمان نمی‌برد، توصیه شده است.

۵. ق

در کتاب ثواب الاعمال (ص ۱۱۵) از امام باقر (ع) نقل شده است: «هر کس که در نماز‌های واجب و یا مستحب خود سوره «ق» را قرائت کند، خداوند در روزی او وسعت ایجاد کرده، در روز قیامت نامه اعمالش را به دست راست او داده و از او به آسانی حسابرسی می‌کند.
همچنین در کتاب «درمان با قرآن» (ص ۱۰۲) خواندن آیه «یا الله المحمود فی کل فعاله» از این سوره برای توسعه روزی توصیه شده است.

۶. تکاثر

در کتاب کشکول افشاری ارومیه‌ای (ص ۱۱) آمده است: هرکس صوره تکاثر را ۴۰ مرتبه در روز دوشنبه یا چهارشنبه قرائت کند، مال عظیم یافته و به خیری که در تصوراتش هم نمی‌گنجد دست می‌یابد.

۷. صافات

در کتاب ثواب الاعمال (ص ۱۱۲) به نقل از امام صادق (ع) آمده است: «هر کس سوره صافات را روز‌های جمعه قرائت کند، روزی‌اش فراوان گشته و هم او و هم اموال و فرزندانش در برابر آفات و آسیب‌ها مورد حفاظت و امان الهی قرار می‌گیرند. همچنین اگر در همان جمعه بمیرد، در زمره شهیدان به حساب می‌آید.»
همچنین براساس متن کتاب «مکارم الاخلاق»، (ص ۳۶۴) خواندن این سوره موجب دستیابی به شرف و جاه در دنیا و آخرت می‌شود.

۸. لیل

در کتاب «درمان با قرآن» (ص ۱۴۹) خواندن سوره «لیل» برای فتوحات و زیادی مال توصیه شده است. روش ختم این سوره نیز به این شیوه است: به مدت ۴۰ شب و در هر شب ۴۰ مرتبه خوانده شده و در هنگام رسیدن به آیه «ما لاحد عنده من نعمه جزی» ۳ مرتبه آن را تکرار کنید.

۹. ممتحنه

امام سجاد (ع) خواندن سوره «ممتحنه» را در نماز‌های واجب و مستحبی برای دوری فقر و دیوانگی از شخص و فرزندانش توصیه کرده‌اند.

۱۰. حمد

در کتاب «قرآن درمانی روحی و جسمی» (ص ۶۶) از امام علی (ع) نقل شده است که برای زیاد شدن ثروت و روزی، بی‌نیازی از دیگران، رسیدن به آرزو‌ها و در امان ماندن از حیله دشمنان سوره حمد را در پنج نوبت در روز (صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا) و هر بار ۱۰۰ مرتبه بخوانید.

۱۱. حج

در کتاب «گل‌های ارغوانی» روایت شده است: کسی که به نیت ثروتمند شدن در روز جمعه آیه ۶۴ سوره حج را ۲۰ یا ۴۰ مرتبه قرائت کند، نتیجه آن را تا جمعه هفته بعد می‌بیند.

اینم ببین:  دعا مخصوص حفظ جنین دوره بارداری - دعای برآورده شدن حاجت

۱۲. همزه

در کتاب «فقه الرضا» (ص ۳۴۴) از امام صادق (ع) نقل شده است: «هر کس در نماز‌های واجبش سوره همزه را بخواند، فقر از او دور شده و روزی به سمت او جلب می‌شود.»

۱۳. مریم

امام صادق (ع) می‌فرمایند: «هر کسی که رزق و روزی‌اش تنگ شود، اگر هفت مرتبه سوره مریم را قرائت کند، درب‌های روزی بر روی او گشوده می‌شود.»

۱۴. فتح

در حدیث دیگری از امام صادق (ع) نقل شده است که خواندن سوره «فتح» به‌ میزان ۳ مرتبه در شب اول ماه مبارک رمضان و به‌ هنگام رویت هلال ماه، موجب گشایش روزی می‌شود.

دعا برای ثروتمند شدن و کسب مال در کلام ائمه‌ اطهار

از امام صادق (ع) نقل شده است: هرکس روزانه چهارصد بار این دعا را به مدت دو ماه بخواند، خداوند متعال به او مال فراوان و علم فراوان اعطا می‌کند:
«اَسْتَغْفِرُاللَّهَ الَّذی لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الْحَیُّ
الْقَیُّومُ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ بَدیعُ السَّمواتِ وَالاَرْضِ مِنْ جَمیعِ ظُلْمی وَ جُرْمی
وَ اِسْرافی عَلی نَفْسی وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ»

نقل شده است که پیامبر اکرم (ص) به اصحاب صفه که از فقر به ستوه آمده بودند این دعا را توصیه کرده‌اند:
«اللهم رب السموات السبع و رب العرش العظیم اقض عنا الدین و اغننا من الفقر.»

پیامبراکرم (ص) به امام علی (ع) خواندن این دعا را برای سهولت در پرداخت قرض و ادای آن به‌وسیله خدا، مخصوصاً به صورت صد مرتبه پس از هر نماز، توصیه کرده‌اند:
«اللّهُمَ أَغنِنی بِحَلالِکَ عَنِ حَرامِکَ، وَ بِفَضلِکَ عَمَّن سِواک.»

امام علی (ع) در حدیثی موارد زیر را موجب افزایش رزق و مال می‌دانند:
الف) خواندن تعقیبات پس از نماز صبح و عصر
ب) صله رحم
ج) جارو زدن جلوی در خانه
د) همدردی با برادر دینی به‌ خاطر خداوند
ه) استغفار
و) به‌ دنبال روزی رفتن در صبح زود
ز) امانت‌داری
ح) وضو گرفتن قبل از غذا
ت) دوری از حرص و طمع
ز) حق‌گویی و اجتباب از سوگند دروغ
ک) سخن نگفتن به‌هنگام قضای حاجت

پیامبراکرم (ص) می‌فرمایند:«خدا را قسم می‌دهم که هر کسی که این دعا را در خانه و یا دکان خود قرار دهد، روزی‌اش فراوان و فقر او به ثروت مبدل می‌شود.» همچنین در روایات دیگری آمده است: اگر این دعا سه بار در صبح و سه بار در شب خوانده شود، نتیجه آن تا حدی خواهد بود که فرزندان شخص نیز تا هفت بطن محتاج نمی‌شوند.
دعا برای ثروتمند شدن و کسب مال مذکور به شرح زیر است:
«یا اللهُ یا رَبِّ یا حَیُّ یا قَیّوم یا ذَالجَلالِ وَالاکرام اَسئَلُکَ بِاسمِکَ اَلعَظیم اَلاَعظَم اَن تَرزُقَنی رَزقاً حَلالاً طَیِّباً بِرَحمَتِکَ الواسِعَه یا اَرحَمَ الرّاحِمِین»
همچنین توصیه شده است پس از این دعا سوره‌های حمد، توحید، قدر و آیت‌الکرسی خوانده شود و سپس رو به قبله از خداوند طلب حاجت بشود.

از امام جواد (ع) نقل شده است که دعای زیر موجب وسعت رزق می‌شود:
«یا مَنْ یَکْفی مِنْ کُلِّ شَیْ‌ءٍ وَ لا یَکْفی مِنْهُ شَیْ‌ءٌ اِکْفِنی ما اَهَمَّنی.»

از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است:«اگر روزانه صدمرتبه دعای “لا اله الاّ الله الملکُ الحقُّ المبین” خوانده شود، فقر و وحشت قبر از شخص دور شده و او ثروتمند می‌گردد. همچنین در‌های بهشت نیز بر روی او باز می‌گردد.»

در روایات آمده است که حضرت زهرا (س) خمس دادن را کلید رزق و موجب فراوانی مال می‌دانسته‌اند.

ابوبصیر از امام صادق (ع) نقل می‌کند: ایشان فرمودند که در نماز شب به‌ هنگام سجده این دعا را بخوانید:
«یا خَیْرَ مَدْعُوٍّ وَ یا خَیْرَ مَسْئُولٍ وَ یا اَوْسَعَ مَنْ اَعْطی وَ یا خَیْرَ مُرْتَجیً اُرْزُقْنی وَ اَوْسِعْ عَلَیَّ مِنْ رِزْقِکَ وَ سَبِّبْ لی رِزْقاً مِنْ قَبْلِکَ اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَیْءٍ قَدیرٌ.»

توسعه رزق و افزایش مال در کلام علما و بزرگان دینی

در میان کلام بزرگان و فقهای دینی روایات بسیار زیادی در بیان ادعیه و اذکاری آمده است که موجب ثروتمندی و افزایش مال می‌شود. در ادامه از میان آن‌ها به چند دعا برای ثروتمند شدن و کسب مال اشاره خواهد شد:
از ابن طولون نقل است که یکی از صلحا دعایی به او یاد داده است که او را صاحب گنج و اموال زیاد و همچنین مناسب حکومتی کرده است. این دعا به صورت زیر است:
«اللهُمَّ صَلِّ عَلى سَیِّدِنا وَ حَبیبِنا وَ نَبیِّنا وَ شَفیعِنا مُحَمَّدٍ حاءِ الرَّحمَهِ وَ میمِ المُلکِ و دالِ الدِّوامِ اَلسَّیِّدِ الکامِلِ الفاتِحِ الخاتَمِ کُلَّما ذَکَرَکَ وَ ذَکَرَهُ الذّاکِروُنَ وَ کُلَّما سَهى وَ غَفَلَ عَن ذِکرِکَ وَ ذِکرِهِ الغافِلُونَ صَلوهً دائِمَهً بِدَوامِکَ باقِیَهً بِبَقائِکَ لامُنتَهى لَها دُونَ ذالِکَ وَ عَلى آلِهِ و اَصحابِه کَذالِکَ و الحَمدُ للهِ عَلى ذالِکَ عَلی  کُلِّ شَى ءٍ قَدیرٌ.»

آیت‌الله سید صادق روحانی برای ثروتمند شدن دعای زیر را توصیه کرده‌اند:
«یا ماجِدُ، یا واحِدُ، یا جَوادُ، یا حلیمُ، یا حَنّانُ، یا مَنّانُ، یا کَریمُ اَسْألُک تُحْفَهً مِنْ تحَفِکَ تَلُمُّ بها شَعْثی وَ تَقْضی بها دَیْنی وَ تُصْلِحُ بها شَأنی برَحْمْتِکَ یا سَیِّدی.»

اذکار توصیه شده برای گشایش روزی و افزایش ثروت

اذکاری که در ادامه ذکر می‌شوند در روایات و کتب اسلامی برای گشایش رزق و روزی توصیه شده‌اند:

 • یا غنی: ذکر ۱۰۶۰ مرتبه «یا غنی» در میان نماز مغرب و عشا، موجب کسب ثروت می‌شود.
 • یا کریم: ذکر ۲۷۰ مرتبه «یا کریم» موجب وسعت رزق و ادای قرض می‌شود.
 • یا مالک: ذکر ۹ مرتبه «یا مالک» در روز موجب بی‌نیازی از دیگران می‌شود.
 • یا علی: ذکر ۱۱۰ مرتبه «یا علی» موجب ادای قرض و رفع فقر می‌شود.
 • یا واسع: ذکر ۱۳۷ مرتبه «یا واسع» در روز موجب وسعت رزق می‌شود.
 • الشکور: ذکر ۵۲۶ مرتبه «الشکور» بعد از نماز صبح موجب اصلاح معیشت و ثروت می‌شود.
 • یا وهاب: ذکر ۱۴ مرتبه «یا وهاب» در سجده به هنگام شب، موجب غنای مادی می‌شود.
 • یا باسط: ذکر ۱۰ مرتبه «یا باسط» هرروز در بین‌الطلوعین، موجب غنای مادی و از بین رفتن فقر و بخل می‌شود.

در کلام بزرگان و متون دینی راه‌ها و ادعیه مخصوصی برای کسب مال و ثروت حلال توصیه شده است. به علاوه همانطور که مطالعه کردید خواندن برخی از سوره‌ها و آیات قرآن نیز موجب وسعت رزق و افزایش روزی می‌شود.

 

ختم قرآن جهت ثروت و مال – افزایش ثروت و برکت مال با ختم قرآن,ختم قران برای ثروتمند شدن,ختم قرآنی برای ثروت از حضرت شیخ بهائی رحمه الله,سوره ثروت قران,سوره قران برای ثروت زیاد,سوره قران برای ثروت عظیم,سوره قران جهت ثروت,سوره قرآن برای کسب ثروت,کدام سوره قرآن برای ثروت است,ختم سوره قران برای ثروتمند شدن

 

برگرفته از سایت دعاسایت مرجع ادعیه و اذکار قرآنی

کانال دعاشفا

درباره‌ی سید کریم سید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.