آخرین خبرها

ایام‌ قمر در عقرب سال 1401 شمسی

در ادامه و یکی دیگر از عناوین و مطالب سایت دعا شفا بر محتوای هر ساله و روالی که قبلا هم داشتیم، به شما ایام‌ قمر در عقرب سال 1401 شمسی را شرح خواهیم داد. ساختار این زمان ها در قالب یک فایل تصویری به پیوست همین مطلب در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید جهت نمایش کامل آن را در ادامه مورد بررسی قرار دهید.

در صورتی که در مورد ساعت ها و ایام قمر در عقرب چیزی نمی دانید بهتر است که در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد به شما توضیحاتی ارائه دهیم. با دانستن روزهای قمر در عقرب می توانید مراسمات و کارهای ضروری خود را به روزهایی غیر از این روزها موکول نمایید چرا که گفته شده است انجام برخی کارها همانند انجام عقد ازدواج و مسافرت در این روزها نحسی می تواند موجب بروز اختلالات و مشکلاتی در زندگی شما شود.

,ایام قمر در عقرب سال 1401,ایام قمر در عقرب سال 1401شمسی,تقویم قمر در عقرب سال 1401,روزهای قمر در عقرب سال 1401شمسی,روزهای قمر در عقرب سال 1401معتبر,روزهای قمر در عقرب سال 1401,جدول ایام قمر در عقرب سال 1401,تقویم روزهای قمر در عقرب سال 1401,لیست روزهای قمر در عقرب سال 1401,تاریخ روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۰,ایام قمر در عقرب,ایام قمر در عقرب 1401

جهت دانلود تصویر قمر در عقرب سال 1401 با کیفیت اصلی کلیک نمایید.

Doashafa_Aghrab-1 ایام‌ قمر در عقرب سال 1401 شمسی

ایام‌ قمر در عقرب سال 1401 شمسی,ایام قمر در عقرب سال 1401,ایام قمر در عقرب 1401,ایام قمر در عقرب 1401,ایام قمر در عقرب چیست,ایام قمر در عقرب شهریور 1401,ایام قمر در عقرب مرداد 1401,ایام قمر در عقرب این ماه,روزهای قمر در عقرب 1401,روزهای قمر در عقرب 1401شهریور,روزهای قمر در عقرب 1401آبان ماه

در روایتی امام صادق(ع) می فرمایند: « هر کس در هنگامی که قمر در عقرب باشد، مسافرت یا ازدواج نماید، خیری نمی بیند».

اینم ببین:  تقویم و تاریخ قمر در عقرب سال 1402,ایام قمر در عقرب سال 1402

*****************

قمر در عقرب 1401 چیست :

پدیده قمر در عقرب با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست (البته اگر با صور فلکی و بروج آشنا باشید، در زمان شب از طریق فاصله میان ماه و صورت عقرب می‌توانید زمان قمر در عقرب را متوجه شوید) و مقصود از قمر در عقرب هم این است که در یک ماه قمری، کره ماه یک دور کامل به دور آن می گردد و طبعاً در هر ماه قمری یک بار از برج عقرب عبور می‌کند.

قمر در عقرب پدیده ست آسمانی و دینی. بسیاری از دینداران سعی می کنند در هنگام بروز چنین پدیده ای از برخی از اعمال دست بر می دارند. جهان هستی تغییر و تحولاتی دارد. همانطور که خورشید طلوع و غروب می کند، ماه نیز دچار فعل و انفعالاتی می شود. گاهی که پدیده قمر در عقرب رخ می دهد می دهد بر طبق روایات برخی از اعمال را معتقدین و مومنین انجام نمی دهند مثل مسافرت، معامله، ازدواج و…

شرح کامل ایام قمر در عقرب 1401 :

در تشریح و توضیح قمر درعقرب باید به اصطلاحاتی مثل دایره البروج و صور فلکی و بروج دوازده گانه توجه داشت. دلیل نحوست قمر در عقرب را بعضا وجود ستاره سرخ قلب العقرب در صورت فلکی عقرب میدانند. و این حالت را قدما واقعه ای شوم می دانسته اند. زمانی که کره ماه (قمر) برابر صورت فلکی عقرب قرار گیرد می گوییم که قمر در عقرب است و این البته برای محاسبات ما زمینی هاست.

برجهای صورتهای فلکی نیز دوازده است که عبارتند از:

حمل، ثور، جوزاء، سرطان، اسد، سنبله، میزان، عقرب، قوس، جدی، دلو، حوت.

قمر در عقرب میتواند به دو عنوان تعبیر شود :

۱- قمر در صورت فلکی عقرب

۲- قمر در برج عقرب

اسرار و رازهای قمر در عقرب :

ایامی که قمر در عقرب است با توجه به وجود اسرار نهفته در علم نجوم، زمینه ساز اضطراب، بدبینی، دمدمی مزاجی و افزایش سختی و مشکلات در روابط است.

همچنین زمینه آشفتگی خیال؛ بخصوص در وضعیت خستگی شخص فراهم بوده؛ امکان مواجهه با حوادث وجود داشته، زمینه ناتوانی مدیریت افکار و گفتار و حافظه وجود دارد

همچنین زمینه عصبی بودن و برانگیخته شدن (از کوره در رفتن) و ابتلای به سوء تفاهم و برداشت غیر صحیح را فراهم می کند .

لذا باید مراقب نحوه حرف زدن و نوع سخن بود. زمینه آشفتگی روانی، زیادی حسّاسیتّ؛ تغییر حال بی دلیل از خوش رفتاری به بدبینی، از شور و شوق به سستی همّت وجود داشته، امکان بروز به هم ربختگی در سلامتی و بخصوص در رابطه با معده و روده ها وجود داشته

لذا تا می توانید از گوشه گیری بپرهیزید و سعی کنید با افراد خوش برخورد و بانشاط و شاداب؛ خود را سرگرم کنید. اما دو مبنا برای شناخت ایامی که قمر در عقرب است وجود دارد که به دو مبنای فلکی نجمی مشهور است.

قمر در عقرب بر اساس صورت های فلکی عقرب :

جابجایی و اختلاف موضع صورت های فلکی با موقعیت فرضی و قراردادی بروج فلکی در مورد قمر در عقرب باعث ایجاد دو مبنای کلی برجی و نجمی شده است.

به زبان ساده امروزه با جابجایی موضع آغازین دایره البروج در طول سالیان ناظر زمینی صورت فلکی عقرب را جلوتر از برج فرضی عقرب می بیند.

به همین خاطر اگر بر مبنای صورت فلکی عقرب پیش برویم و بیشتر تقویم های نجومی هم بر اساس این مبنا پیش رفته اند، ایام قمر در عقرب تنها در مدت زمان موجود که معمولا به دو روز می کشد خواهد بود.

راه حل شناخت و رصد این وجود قمر در صورت فلکی عقرب آسان است.

قمر در عقرب بر مبنای برج عقرب :

اینم ببین:  تاریخچه علم جفر - تعریف علم جفر - روش های علم جفر

یک مبنای دیگر که اهل نجوم در رابطه با قمر در عقرب بیشتر از آن آگاهی دارند و سختی کار آن این است که شناخت آن نیاز به تخصص های خاص نجومی دارد، وجود قمر در برج عقرب هست که معمولا از انتهای زمان وجود قمر در صورت فلکی عقرب آغاز می شود و تا دو روز بعد ادامه دارد

این مبنا یک مبنای کاملا تخصصی است که از اختبارات دقییق نجومی بدست می آید و اکثرا به این زمان اهمیت داده نمی شود اما از آن جایی که احتیاط شرط عقل است، گاهی اقتضای این وجود دارد از انجام امور مهمه درایام قمر در عقرب خود داری کرد تا بهترین نتیجه بدست آورده شود.

*****************

خورشیدگرفتگی‌ها و ماه‌گرفتگی‌های سال 1401 بر اساس قمر در عقرب 1401 شمسی

شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱: خورشید گرفتگی جزئی، غیر قابل رویت در ایران، این گرفت جزئی تنها در بخشی از جنوبگان و آمریکای جنوبی رویت می‌شود.

دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱: ماه گرفتگی کلی، غیر قابل رویت در ایران، این گرفت در اغلب نقاط آمریکا و آفریقا دیده می‌شود.

سه‌شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱: خورشید گرفتگی جزئی، قابل رویت در تمام پهنه‌ی ایران، این گرفتی جزئی در ساعت ۱۳:۴۱ در تهران شروع می‌شود و اوج آن ۱۴:۵۸ است. در این زمان ماه ۵۵ درصد از قرص خورشید را می‌پوشاند و گرفت در ۱۶:۹ تمام می‌شود.  گرفت در شمال شرق کشور در حدود ۶۲ درصد و در جنوب شرق در حدود ۳۹ درصد است. این گرفت در نیمه‌ی غربی آسیا، مناطقی از شمال شرق آفریقا و بیشتر نقاط اروپا به صورت جزئی دیده می‌شود.

اینم ببین:  معرفی کتب علوم غریبه - کتاب شاقان هندی

درباره‌ی mohammad

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *