خانه / دسته‌بندی نشده / دعای آصف بن برخیا برای طلب حاجت و اجابت دعا

دعای آصف بن برخیا برای طلب حاجت و اجابت دعا

در این مطلب از سایت ادعیه و اذکار دعاشفا به دعای آصف بن برخیا برای طلب حاجت و اجابت دعا پرداخته ایم. برای حاجت روایی و طلب خواسته ها و آرزوها دعای مجرب عنوان ‌شده را بخوانید که ان شالله کارگشا باشد.

02FFA559-0C0D-43F8-B5A8-5DE5430FBAE1-300x169 دعای آصف بن برخیا برای طلب حاجت و اجابت دعا

دعای آصف بن برخیا برای طلب حاجت و اجابت دعا,دعاى آصف بن برخیا (ع) برای طلب حاجت و مستجاب شدن دعا,دعای آصف بن برخیا برای حاجت روایی,دعای طلب حاجت فوری از آصف بن برخیا,دعای حاجت روا شدن از آصف بن برخیا,دعای حاجت گرفتن و حاجت روا شدن از آصف بن برخیا

دعای آصف بن برخیا برای طلب حاجت و اجابت دعا

مروى است که این دعائى است که به برکت این دعا تخت بلقیس را آورد و این دعائى است که به برکت این حضرت عیسى علیه السلام مردگان را زنده مى‏کرد و آن این است:

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِأَنَّکَ أَنْتَ اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ الطَّاهِرُ الْمُطَهَّرُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرَضِینَ وَ فِی رِوَایَهٍ أُخْرَى رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرَضِینَ عالِمُ الْغَیْبِ وَ الشَّهادَهِ الْکَبِیرُ الْمُتَعالِ الْحَنَّانُ الْمَنَّانُ ذُو الْجَلالِ وَ الْإِکْرامِ أَنْ تَفْعَلَ بِی کَذَا وَ کَذَا وَ تَجْعَلَهُ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَفْعَلَ بِی کَذَا وَ کَذَا

پس بدرستى که هر گاه این دعا را بخوانى، ان شاء اللَّه تعالى مستجاب مى‏شود.

اوقات استجابت دعاى آصف بن برخیا علیه السلام برای طلب حاجت

پس مى‏گوئیم که به سندهاى معتبر منقول است که از جمله اوقات استجابت دعا:

وقت زایل شدن آفتاب از دائره نصف النّهار است، و دیگرى نزد شنیدن اذان براى هر نماز، و دیگرى ساعت اوّل از روز جمعه، و دیگرى ساعت آخر از روز جمعه، و دیگرى سه یک آخر از همه شبها که آن را وقت سحر گویند، و دیگرى تمام شب جمعه، و دیگرى وقت آمدن باران، و دیگرى بعد از هر نماز واجب، و دیگرى بعد از نماز شام هر گاه به سجده رود، و دیگرى در وقت گریه و تضرع و زارى، و دیگرى وقتى که آفتاب به قدر یک نیزه مانده باشد که به وقت ظهر رسد در هر روز.

اینم ببین:  دعای مجرب بدست آوردن گنج پنهان و روزی

ابن طاوس گوید که: بعضى از این اوقات روایت دارد و بعضى از اینها به تجربه رسیده است.

و از جمله شرائط دعا کردن آن است که اوّل ابتدا به حمد و ستایش خداى تعالى و صلوات بر محمّد و بر آل او علیهم السلام کند پس آنگاه حاجت خود را نام برده، از جناب اقدس الهى درخواست نماید.
و دیگر آنکه خواننده دعا باید که بداند که دعا کردن و زارى نمودن در خلوت و پنهانى بهتر از دعاى بلند و آشکار و در میان مردمان است.
و از جمله صفات دعاکننده آن است که دل او از یاد آوردن خداى تعالى و نعمتهاى دنیوى و اخروى او و از ترس عقوبتها و عذابهاى دنیوى و اخروى غافل نباشد و به فکرها و خیالات نامشروع و وسوسه ‏هاى شیطانى مشغول نگردد.

مهج الدعوات و منهج العنایات، علی بن موسى بن جعفر بن محمد بن طاووس الحسینی.

******************************

کلمات کلیدی مرتبط با دعای طلب حاجت و اجابت دعا

دعاى آصف بن برخیا علیه السلام برای طلب حاجت – مستجاب شدن دعا – زمان استجابت دعا – دعای مستجاب – دعای طلب حاجت – دعای مجرب طلب حاجت – دعای مجرب آصف بن برخیا – دعای حاجت گرفتن – دعای حاجت روا شدن – روش مستجاب شدن دعا – شرایط دعا کردن – شرایط دعا کننده – شرایط دعا

کانال دعاشفا

درباره‌ی مدیر قبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.