خواص ذکر الخالق برای استحکام و نورانی شدن قلب + تعداد ذکر الخالق

در این بخش از سایت ذکر و دعا و ختم و تعبیر خواب دعا شفا doashafa.com خواص ذکر الخالق برای استحکام و نورانی شدن قلب + تعداد ذکر الخالق را قرار دادیم . مداومت بر گفتن ذکر الخالق خواص و فضیلت زیادی دارد . توصیه شده است برای استحکام و نورانی شدن قلب ذکر الخالق به روش زیر خوانده شود که بسیار مجرب است . سایت دعا شفا …

,اسم الخالق,اسم الخالق للحمل,اسم الخالق في القران,اسم الخالق بالانجليزي,اسم الخالق الأعظم,اسم الخالق الله,حكم اسم الخالق,هل اسم الخالق حرام,معنى اسم الخالق,اسم الله الخالق النابلسي,اسم الله الخالق للحمل,اسم الله الخالق في القران,كم مرة ورد اسم الخالق في القران الكريم,كم مره ذكر اسم الخالق في القران,اسم الله الخالق في القران الكريم,كم عدد اسم الخالق في القران,كم ذكر اسم الخالق في القران,كم ذكر اسم الخالق في القران الكريم,كم مرة ذكر اسم الخالق في القران الكريم,عدد مرات ذكر اسم الخالق في القران,اسم عبدالخالق بالانجليزي,كتابه اسم عبد الخالق بالانجليزي,اسم خالد بالانجليزي,اسم الخالق انجليزي,اسم عبد الخالق بالانجليزي مزخرف,اسم الله الخالق للاطفال,اسم الله الخالق البارئ المصور,اسم الله الخالق الخلاق,اسم الله الخالق في المنام,اسم الله الخالق الكلم الطيب,اسم الله الخالق يدل على,اسم الله الخالق بيسان الباز,حكم تسمية الخالق,معنى اسم الخالق للاطفال,معنى اسم الخالق في حق الله,معنى اسم الخالق بالمنام,معنى اسم عبد الخالق و صفاته,معنى اسم خالق,معنى اسم الله الخالق الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ,معنى اسم عبد الخالق,معنى اسم الله الخالق للاطفال,معنى اسم عبد الخالق في المنام

خواص-ذکر-الخالق-برای-استحکام-و-نورانی-شدن-قلب-تعداد-ذکر-الخالق-1024x576 خواص ذکر الخالق برای استحکام و نورانی شدن قلب + تعداد ذکر الخالق

ذکر الخالق,فضیلت و فواید ذکر الخالق,آثار و برکات ذکر الخالق,ذکر الخالق نورانی شدن قلب,ذکر الخالق برای استحکام قلب

خواص ذکر الخالق برای استحکام و نورانی شدن قلب + تعداد ذکر الخالق

الخالق از اسماء الله :

عدد ابجدی: 731

الخالق به معنی آفریننده ی اشیاء می باشد و مداومت بر آن برای استحکام و نورانی شدن قلب مؤثر است

در بعضی کتب است که هر کس این اسم را بسیار گوید خداوند متعال او را به علوم حِکمیّه و معارف الهیه و دقایق معانی مطلّع گرداند

اگر کسی پنج هزار و صد و ده مرتبه این اسم را بخواند هرچه از خدا بخواهد فی الحال مستجاب گردد و همراه داشتن این مربّع نیز فواید بسیار دارد:

180

193

190

187

191

186

181

192

185

188

195

182

194

183

184

189

مفهوم الخالق :

از مادّه «خَلق» (بر وزن حلق) در اصل به معنی «اندازه گیری» است. هنگامی که یک قطعه چرم را برای بریدن، اندازه گیری می کنند، عرب واژه «خلق» در باره ی آن به کار می برد و از آنجا که در آفرینش مسأله ی اندازه گیری بیش از همه چیز اهمیت دارد این کلمه خلق درباره ی آن به کار رفته است.

این واژه از اسمای خداوند و به معنی «آفریننده» می باشد که لفظ صریح آن نُه بار و صیغه ی مبالغه ی آن «خلّاق» نیز دوبار در قرآن کریم ذکر شده است. بنابه گزارش فخررازی این واژه در برخی از آیات به معنی تقدیر و در برخی دیگر به معنی ایجاد و ابداع است.

همچنین به دلالت آیه ی «بدیع السموات و الارض» خلق آسمانها و زمین به معنی ایجاد و ابداع آنهاست.

توصیف غیر خداوند تبارک و تعالی به «خالق» به معنای هستی بخش جایز نیست، ولی به اذن حقتعالی و با گرفتن فیض از جانب او خلق به معنای تصرّف در تکوین و ولایت تکوینی امکان پذیر است. چنان که وقتی می فرماید: «فَتَبارَکَ اللهُ اَحسَنُ الخالِقینَ» یعنی صحیح است که غیرخداوند را هم به خالق بودن توصیف کرد. همین طور درباره ی حضرت عیسی (علیه السلام) آمده است: «به درستی که من خلق می کنم برای شما از گِل، مانند صورت مرغی». شک نیست نوع خلقت عیسی (علیه السلام) ابداع و ایجاد نبوده است بلکه از گِل، صورت مرغی را ساخته است سپس از مبدأ فیض افاضه ی روح به هیأت طیر درآمده است.

کلمه ی «خلق» به معنی اندازه گیری و صنعت درباره ی غیر خداوند صادق است، ولی البته «خلق خدا» با خلق غیر او از جهات گوناگونی متفاوت است.

خداوند مادّه و صورت اشیاء را می آفریند. در حالی که اگر انسان بخواهد چیزی ایجاد کند تنها می تواند با استفاده از مواد موجود این جهان، صورت تازه ای به آن ببخشد. مثلاً از مصالح ساختمانی خانه ای بسازد، یا از آهن و فولاد، اتومبیل یا کارخانه ای اختراع کند. از سویی دیگر خلقت و آفرینش خداوند نامحدود است و او آفریدگار همه چیز است.

برگرفته از دعا 786

اینم ببین:  ختم و طریقه جلب برای ازدواج و گشایش بخت

**************************************

منبع : سایت دعا شفا سایت مرجع ذکر و دعا و آیات قرآنی

درباره‌ی سیّد محمد سیّدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *